KONST / Litografier / Färglitografier 3707576
*
nr 370 7576
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier , 3 st. Lars Norrman, 26x71
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2005
kl 16:00:00
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4022 Akvarell
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Marknad, 10x18 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:51
-
4087 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Naken modell. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:44
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 370 7576
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier , 3 st. Lars Norrman, 26x71
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2005 |
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4022 Akvarell
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Marknad, 10x18 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:51 -
4087 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Naken modell. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:44